Vishay/Dale RNC60J6570BSB14
RNC60J6570BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J6570BSB14
Brief Description
RES 657 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J6570BSB14.pdf
Availability of RNC60J6570BSB14
QUANTITY
RNC60J6570BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J6570BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J6570BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)657
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J6570BSB14
Related LinksRNC60J6, RNC60J6570BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J6570BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J6570BSB14
IC REG LDO 3.3V 1.5A 2-UTHINPAK datasheet.pdf
IC VOLTAGE DETCTR 2.2V SOT23A-5 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 8A TO263AB datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO SMD datasheet.pdf
CONVERTER SERIAL TO FIBER OPTIC datasheet.pdf
BLT 5.08/22/180LH SN BK datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
Z-PACK HM 2MM HDR TYPE A ASSY datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
1500UF 50V 18X31MM 105C 10000H datasheet.pdf