Vishay/Dale RNC60J6810BSB14
RNC60J6810BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J6810BSB14
Brief Description
RES 681 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J6810BSB14.pdf
Availability of RNC60J6810BSB14
QUANTITY
RNC60J6810BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J6810BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J6810BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J6810BSB14
Related LinksRNC60J6, RNC60J6810BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J6810BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J6810BSB14
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 121 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 1000RES 1M datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL/PAR 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
VACCUM FIBER FIXED UP TO 572F datasheet.pdf
MGRID HDR D.R. RA GOLD 6CKT datasheet.pdf
CONN FFC 64POS .5MM datasheet.pdf