Vishay/Dale RNC60J9310BSB14
RNC60J9310BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J9310BSB14
Brief Description
RES 931 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J9310BSB14.pdf
Availability of RNC60J9310BSB14
QUANTITY
RNC60J9310BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J9310BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J9310BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J9310BSB14
Related LinksRNC60J9, RNC60J9310BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J9310BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J9310BSB14
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IGBT 1200V 25A 300W TO220 datasheet.pdf
HEAT SINK SFP DWDM 6.5MM TALL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 17A TO-220 datasheet.pdf
Crystal 6.7458MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 182 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 600PF 20KV Z5U DISK datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf