Vishay/Dale RNC60J9881BSB14
RNC60J9881BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J9881BSB14
Brief Description
RES 9.88K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J9881BSB14.pdf
Availability of RNC60J9881BSB14
QUANTITY
RNC60J9881BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J9881BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J9881BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J9881BSB14
Related LinksRNC60J9, RNC60J9881BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J9881BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J9881BSB14
IDC CABLE - MSC60K/MC60G/MCG60K datasheet.pdf
CONN PLUG RT ANG 10POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS RACK & PANEL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANS 3000V SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE DEMO PAK OVER JACK datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
FET RF 2N-CH 28V 100MA 412-01 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf