Stackpole Electronics Inc. RNF18BTD21K5
RNF18BTD21K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTD21K5
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTD21K5.pdf
Availability of RNF18BTD21K5
QUANTITY
RNF18BTD21K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTD21K5
Internal Part NumberEIS-RNF18BTD21K5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTD21K5
Related LinksRNF18B, RNF18BTD21K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTD21K5 Details Description
Related parts for RNF18BTD21K5
IC OPAMP VFB 220MHZ 8SO datasheet.pdf
NEST U-DIE SOLISTRAND 1/0 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FERRITE SHEET datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf