Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-21-39SD
TVP00DZ-21-39SD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-21-39SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-21-39SD.pdf
Availability of TVP00DZ-21-39SD
QUANTITY
TVP00DZ-21-39SD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-21-39SD
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-21-39SD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-21-39SD
Related LinksTVP00DZ, TVP00DZ-21-39SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-21-39SD Details Description
Related parts for TVP00DZ-21-39SD
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT363 datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 230VAC WT DOME WHT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 39POS datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1PF 16V CH 01005 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
UL RATED CABLE TIE 50LB 15.35" datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000000 MHZ datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf