Vishay/Dale RNC60K1334FSB14
RNC60K1334FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K1334FSB14
Brief Description
RES 1.33M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K1334FSB14.pdf
Availability of RNC60K1334FSB14
QUANTITY
RNC60K1334FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K1334FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K1334FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K1334FSB14
Related LinksRNC60K1, RNC60K1334FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K1334FSB14 Details Description
Related parts for RNC60K1334FSB14
IRDA MODULE 115.2KBPS 7SMD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 2.58"L X 2.02"W datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf