Vishay/Dale RNC60K3323FRB14
RNC60K3323FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K3323FRB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K3323FRB14.pdf
Availability of RNC60K3323FRB14
QUANTITY
RNC60K3323FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K3323FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K3323FRB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K3323FRB14
Related LinksRNC60K3, RNC60K3323FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K3323FRB14 Details Description
Related parts for RNC60K3323FRB14
LOCK CLIP STANDOFF .53" 1/2"DIA datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS .75"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
RACK CABINET 61.12 X 24.06 X 22" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.56MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
VARISTOR 108V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
SL R/A LATCH HEADER TIN 4POS datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf