Vishay/Dale RNC60K4421FSB14
RNC60K4421FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K4421FSB14
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K4421FSB14.pdf
Availability of RNC60K4421FSB14
QUANTITY
RNC60K4421FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K4421FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K4421FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K4421FSB14
Related LinksRNC60K4, RNC60K4421FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K4421FSB14 Details Description
Related parts for RNC60K4421FSB14
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MUX 2:1 DIFF DUAL 3.3V 32-MLF datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100CBGA datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf