Vishay/Dale RNC60K6193FMB14
RNC60K6193FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K6193FMB14
Brief Description
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K6193FMB14.pdf
Availability of RNC60K6193FMB14
QUANTITY
RNC60K6193FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K6193FMB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K6193FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K6193FMB14
Related LinksRNC60K6, RNC60K6193FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K6193FMB14 Details Description
Related parts for RNC60K6193FMB14
DIODE SCHOTTKY 90V 1A DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 19W datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 50MA SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SOD123F datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 30MM INDUCTIVE datasheet.pdf