Stackpole Electronics Inc. RNCF0402DKE32R4
RNCF0402DKE32R4 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0402DKE32R4
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RNCF0402DKE32R4.pdf
Availability of RNCF0402DKE32R4
QUANTITY
RNCF0402DKE32R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0402DKE32R4
Internal Part NumberEIS-RNCF0402DKE32R4
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0402DKE32R4
Related LinksRNCF040, RNCF0402DKE32R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0402DKE32R4 Details Description
Related parts for RNCF0402DKE32R4
FIXED IND 33NH 310MA 530 MOHM datasheet.pdf
IC BCD UP/DWN COUNT PREST 16SOIC datasheet.pdf
RES 2.87M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
ADAPTOR STACKLIGHT EXTENSION datasheet.pdf
RES SMD 51M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
AC CORD EUROPE C7 18AWG 6' BLACK datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY I2C 3% SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 5GHZ MICRO-P datasheet.pdf