Stackpole Electronics Inc. RNCF0603BTE32K0
RNCF0603BTE32K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0603BTE32K0
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 32K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RNCF0603BTE32K0.pdf
Availability of RNCF0603BTE32K0
QUANTITY
RNCF0603BTE32K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0603BTE32K0
Internal Part NumberEIS-RNCF0603BTE32K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRNCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0603BTE32K0
Related LinksRNCF060, RNCF0603BTE32K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0603BTE32K0 Details Description
Related parts for RNCF0603BTE32K0
DIODE MODULE 600V 96A SOT227B datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 250NS 32TSOP datasheet.pdf
SCR NON-SENS 800V 8A TO-252AA datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9X2 15NS 64QFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEB 7.875" L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf