Stackpole Electronics Inc. RNCF0603BTE383K
RNCF0603BTE383K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0603BTE383K
Brief Description
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RNCF0603BTE383K.pdf
Availability of RNCF0603BTE383K
QUANTITY
RNCF0603BTE383K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0603BTE383K
Internal Part NumberEIS-RNCF0603BTE383K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0603BTE383K
Related LinksRNCF060, RNCF0603BTE383K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0603BTE383K Details Description
Related parts for RNCF0603BTE383K
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FFC VERT 14POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CUSTOM RESISTOR BLANK 2010 datasheet.pdf
CAP CER 82UF 25V X7R 4-SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf