Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE332R
RNCF0805BKE332R picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKE332R
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKE332R.pdf
Availability of RNCF0805BKE332R
QUANTITY
RNCF0805BKE332R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKE332R
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKE332R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKE332R
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKE332R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKE332R Details Description
Related parts for RNCF0805BKE332R
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
RES WIREWOUND 150 OHM 3W datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
1UF 400V 8X20.5 85C AXI datasheet.pdf