Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE46K4
RNCF0805BKE46K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKE46K4
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKE46K4.pdf
Availability of RNCF0805BKE46K4
QUANTITY
RNCF0805BKE46K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKE46K4
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKE46K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKE46K4
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKE46K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKE46K4 Details Description
Related parts for RNCF0805BKE46K4
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN SWITCH JMPR 2POS GRY/ORG datasheet.pdf