Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE9K09
RNCF0805BKE9K09 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKE9K09
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKE9K09.pdf
Availability of RNCF0805BKE9K09
QUANTITY
RNCF0805BKE9K09 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKE9K09
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKE9K09
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKE9K09
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKE9K09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKE9K09 Details Description
Related parts for RNCF0805BKE9K09
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SW SNAP SPDT HINGE SILV QC 125V datasheet.pdf
LED 17MM RND 7LED-CLSTR 3RED4GRN datasheet.pdf
IC REGISTER STATIC 64BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 400MA 560 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf