Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKT13K0
RNCF0805BKT13K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKT13K0
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKT13K0.pdf
Availability of RNCF0805BKT13K0
QUANTITY
RNCF0805BKT13K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKT13K0
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKT13K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKT13K0
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKT13K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKT13K0 Details Description
Related parts for RNCF0805BKT13K0
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC M-LVDS QUAD TRANSCEIVR 32WQFN datasheet.pdf
6010 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf