Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTE45K3
RNCF0805BTE45K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTE45K3
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTE45K3.pdf
Availability of RNCF0805BTE45K3
QUANTITY
RNCF0805BTE45K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTE45K3
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTE45K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTE45K3
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTE45K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTE45K3 Details Description
Related parts for RNCF0805BTE45K3
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 160A D2PAK-7 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 300V 400A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 50V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 51 M 72" RBW JACKS LP datasheet.pdf
FUSE 400A 690V DIN 2 GR datasheet.pdf