Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTE9K09
RNCF0805BTE9K09 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTE9K09
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTE9K09.pdf
Availability of RNCF0805BTE9K09
QUANTITY
RNCF0805BTE9K09 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTE9K09
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTE9K09
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTE9K09
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTE9K09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTE9K09 Details Description
Related parts for RNCF0805BTE9K09
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ADC 12BIT DUAL 80MSPS 56HVQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLK 24POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LENS 1POS 35MM ROUND OD 16.4MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.6V SNT-4A datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
6800UF 40V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf