Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTT7K32
RNCF0805BTT7K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTT7K32
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTT7K32.pdf
Availability of RNCF0805BTT7K32
QUANTITY
RNCF0805BTT7K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTT7K32
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTT7K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTT7K32
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTT7K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTT7K32 Details Description
Related parts for RNCF0805BTT7K32
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 25V SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 14POS R/A 3.50MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
LED MEDIUM LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO204AL datasheet.pdf