Stackpole Electronics Inc. RNCF0805CKE49R9
RNCF0805CKE49R9 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805CKE49R9
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805CKE49R9.pdf
Availability of RNCF0805CKE49R9
QUANTITY
RNCF0805CKE49R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805CKE49R9
Internal Part NumberEIS-RNCF0805CKE49R9
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805CKE49R9
Related LinksRNCF080, RNCF0805CKE49R9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805CKE49R9 Details Description
Related parts for RNCF0805CKE49R9
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
VARISTOR 184.5V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC CLOCK CHIP LOW POWER 64-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
COUPLER 30 DB 7-12.4GHZ datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
220UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf