Stackpole Electronics Inc. RNCF1206BTE24K9
RNCF1206BTE24K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206BTE24K9
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206BTE24K9.pdf
Availability of RNCF1206BTE24K9
QUANTITY
RNCF1206BTE24K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206BTE24K9
Internal Part NumberEIS-RNCF1206BTE24K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206BTE24K9
Related LinksRNCF120, RNCF1206BTE24K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206BTE24K9 Details Description
Related parts for RNCF1206BTE24K9
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-343 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 1.0MH 28A datasheet.pdf