Stackpole Electronics Inc. RNCF1206BTE9K31
RNCF1206BTE9K31 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206BTE9K31
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206BTE9K31.pdf
Availability of RNCF1206BTE9K31
QUANTITY
RNCF1206BTE9K31 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206BTE9K31
Internal Part NumberEIS-RNCF1206BTE9K31
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206BTE9K31
Related LinksRNCF120, RNCF1206BTE9K31 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206BTE9K31 Details Description
Related parts for RNCF1206BTE9K31
RES SMD 11.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TIP RT4 CHISEL TIP 1.5MM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 1KW datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND CLEAR 50' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf