Stackpole Electronics Inc. RNCF1206DTC3K32
RNCF1206DTC3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206DTC3K32
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206DTC3K32.pdf
Availability of RNCF1206DTC3K32
QUANTITY
RNCF1206DTC3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206DTC3K32
Internal Part NumberEIS-RNCF1206DTC3K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)