Stackpole Electronics Inc. RNCF1206TKY3K32
RNCF1206TKY3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206TKY3K32
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32KOHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206TKY3K32.pdf
Availability of RNCF1206TKY3K32
QUANTITY
RNCF1206TKY3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206TKY3K32
Internal Part NumberEIS-RNCF1206TKY3K32
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRNCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206TKY3K32
Related LinksRNCF120, RNCF1206TKY3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206TKY3K32 Details Description
Related parts for RNCF1206TKY3K32
SYNOPSYS LIBRARIES/INTRFC MAINT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT PINS datasheet.pdf