Stackpole Electronics Inc. RNCF1210BTE3K92
RNCF1210BTE3K92 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1210BTE3K92
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
RNCF1210BTE3K92.pdf
Availability of RNCF1210BTE3K92
QUANTITY
RNCF1210BTE3K92 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1210BTE3K92
Internal Part NumberEIS-RNCF1210BTE3K92
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1210BTE3K92
Related LinksRNCF121, RNCF1210BTE3K92 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1210BTE3K92 Details Description
Related parts for RNCF1210BTE3K92
BIT TORX TR T40S 0.98" 2/PK datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 24POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 36SGL 3.18MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-12V 0.5A datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 8SIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
COUPLER 10 DB 2.6-5.2GHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 datasheet.pdf