Vishay/Vitramon VJ0603D680GLBAT
VJ0603D680GLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680GLBAT
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680GLBAT.pdf
Availability of VJ0603D680GLBAT
QUANTITY
VJ0603D680GLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680GLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680GLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680GLBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680GLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680GLBAT Details Description
Related parts for VJ0603D680GLBAT
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 900 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 126 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 POLYSTYRENE 25MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FEMALE PLUG COVER datasheet.pdf
FUSE 30A 600V AC C.S.A CANADIAN datasheet.pdf