Stackpole Electronics Inc. RNCS0805BKE681R
RNCS0805BKE681R picture photo
Mfg. Part Number
RNCS0805BKE681R
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RNCS0805BKE681R.pdf
Availability of RNCS0805BKE681R
QUANTITY
RNCS0805BKE681R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCS0805BKE681R
Internal Part NumberEIS-RNCS0805BKE681R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCS0805BKE681R
Related LinksRNCS080, RNCS0805BKE681R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCS0805BKE681R Details Description
Related parts for RNCS0805BKE681R
CONN RECEPT VERT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
IC FPGA 274 I/O 356BGA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 11.3GBPS CABLE/PCB EQ 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 25C P 48" WHT FLOAT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
PNL MNT 24V GREEN 3MM datasheet.pdf