Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075100R000F9L
Y0075100R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075100R000F9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 0.3W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y0075100R000F9L.pdf
Availability of Y0075100R000F9L
QUANTITY
Y0075100R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075100R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y0075100R000F9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVSR Series, Y0075.stpVSR Series, Y0075.sldprt
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075100R000F9L
Y0075100R000F9L Details Description
Related parts for Y0075100R000F9L
TRANS PREBIAS PNP 250MW TO236AB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.03GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf