TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/16-CL-45MM
RNF-100-1/16-CL-45MM picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/16-CL-45MM
Datasheet Download
RNF-100-1/16-CL-45MM.pdf
Availability of RNF-100-1/16-CL-45MM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RNF-100-1/16-CL-45MM Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/16-CL-45MM
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/16-CL-45MM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length0.147' (45.00mm, 1.77")
Inner Diameter - Supplied0.063" (1.6mm)
Inner Diameter - Recovered0.031" (0.8mm)
Recovered Wall Thickness0.017" (0.43mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesAbrasion and Cut Resistant, Fluid Resistant, Solvent Resistant, Strain Resistant
ColorClear
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/16-CL-45MM
RNF-100-1/16-CL-45MM Details Description
Related parts for RNF-100-1/16-CL-45MM
IC 12BIT QUAD V-OUT DAC 10-MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED CBI 3MM SGL LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/ADJ 3A 10WDFN datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A QC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC OFFLINE SW 150MA 650V 12ESOP datasheet.pdf