EPCOS (TDK) B57236S500M51
B57236S500M51 picture photo
Mfg. Part Number
B57236S500M51
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 50 OHM 20% 1.9A 11.51MM
Datasheet Download
B57236S500M51.pdf
Availability of B57236S500M51
QUANTITY
B57236S500M51 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57236S500M51
Internal Part NumberEIS-B57236S500M51
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInrush Current Limiters
Circuit Protection Offering
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
R @ 25°C50 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max*
R @ Current*
Diameter0.453" (11.51mm)
Approvals*
Lead Spacing*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57236S500M51
Related LinksB57236, B57236S500M51 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57236S500M51 Details Description
Related parts for B57236S500M51
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 94MA 9.5 OHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 8SO datasheet.pdf