TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/16-WH-STK
RNF-100-1/16-WH-STK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/16-WH-STK
Datasheet Download
RNF-100-1/16-WH-STK.pdf
Availability of RNF-100-1/16-WH-STK
QUANTITY
RNF-100-1/16-WH-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/16-WH-STK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/16-WH-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.063" (1.6mm)
Inner Diameter - Recovered0.031" (0.8mm)
Recovered Wall Thickness0.017" (0.43mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorWhite
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/16-WH-STK
RNF-100-1/16-WH-STK Details Description
Related parts for RNF-100-1/16-WH-STK
HEADER OPEN .030"DIA .400 28POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 325MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS .050" datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf