TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/2-VT-SP
RNF-100-1/2-VT-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/2-VT-SP
Datasheet Download
RNF-100-1/2-VT-SP.pdf
Availability of RNF-100-1/2-VT-SP
QUANTITY
RNF-100-1/2-VT-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/2-VT-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/2-VT-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.500" (12.7mm)
Inner Diameter - Recovered0.250" (6.4mm)
Recovered Wall Thickness0.025" (0.64mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorViolet
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/2-VT-SP
RNF-100-1/2-VT-SP Details Description
Related parts for RNF-100-1/2-VT-SP
IC MPU SUPERVISORY 4.38V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRDG 600MA 16-MLP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 220V datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.950" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH WITH LEGEND datasheet.pdf
FIXED IND 4.2NH 320MA 480 MOHM datasheet.pdf