TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/4-RD-STK
RNF-100-1/4-RD-STK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/4-RD-STK
Datasheet Download
RNF-100-1/4-RD-STK.pdf
Availability of RNF-100-1/4-RD-STK
QUANTITY
RNF-100-1/4-RD-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/4-RD-STK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/4-RD-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.250" (6.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.125" (3.2mm)
Recovered Wall Thickness0.025" (0.64mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorRed
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/4-RD-STK
RNF-100-1/4-RD-STK Details Description
Related parts for RNF-100-1/4-RD-STK
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 56 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 36POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
LENS WHITE TRANSLUCENT CYLINDER datasheet.pdf
1045 U.S NAVY W/SPCLBARCODELABL datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 31V SNT-4A datasheet.pdf
700 MHz to 2700 MHz Quadrature Modulator IC datasheet.pdf