TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-2-GN-SP
RNF-100-2-GN-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-2-GN-SP
Datasheet Download
RNF-100-2-GN-SP.pdf
Availability of RNF-100-2-GN-SP
QUANTITY
RNF-100-2-GN-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-2-GN-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-2-GN-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied2.000" (50.8mm)
Inner Diameter - Recovered1.000" (25.4mm)
Recovered Wall Thickness0.045" (1.14mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorGreen
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-2-GN-SP
RNF-100-2-GN-SP Details Description
Related parts for RNF-100-2-GN-SP
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FN datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 2POS NH datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
Connector Header 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf