TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-2-YO-SP
RNF-100-2-YO-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-2-YO-SP
Datasheet Download
RNF-100-2-YO-SP.pdf
Availability of RNF-100-2-YO-SP
QUANTITY
RNF-100-2-YO-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-2-YO-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-2-YO-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied2.000" (50.8mm)
Inner Diameter - Recovered1.000" (25.4mm)
Recovered Wall Thickness0.045" (1.14mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorYellow
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-2-YO-SP
RNF-100-2-YO-SP Details Description
Related parts for RNF-100-2-YO-SP
PROTECT HEADER RT/ANG 20 CONTACT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 75W datasheet.pdf
IC RADIO MOD 868MHZ CONN 24-LGA datasheet.pdf