TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3/32-CL-STK
RNF-100-3/32-CL-STK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3/32-CL-STK
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING 4'
Datasheet Download
RNF-100-3/32-CL-STK.pdf
Availability of RNF-100-3/32-CL-STK
QUANTITY
RNF-100-3/32-CL-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3/32-CL-STK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3/32-CL-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.047" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.020" (0.51mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesAbrasion and Cut Resistant, Fluid Resistant, Solvent Resistant, Strain Resistant
ColorClear
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3/32-CL-STK
RNF-100-3/32-CL-STK Details Description
Related parts for RNF-100-3/32-CL-STK
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
VARISTOR 612V 70KA CHASSIS datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 2CH 14TSSOP datasheet.pdf
IC BUFFER 14BIT SSTL I/O 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL OD 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 690MA 470 MOHM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.8V SNT-4A datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 8-V-3 81 P20 R72 datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf