TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3/64-CL-STK
RNF-100-3/64-CL-STK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3/64-CL-STK
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
RNF-100-3/64-CL-STK.pdf
Availability of RNF-100-3/64-CL-STK
QUANTITY
RNF-100-3/64-CL-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3/64-CL-STK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3/64-CL-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.046" (1.2mm)
Inner Diameter - Recovered0.023" (0.6mm)
Recovered Wall Thickness0.016" (0.41mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesAbrasion and Cut Resistant, Fluid Resistant, Solvent Resistant, Strain Resistant
ColorClear
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3/64-CL-STK
RNF-100-3/64-CL-STK Details Description
Related parts for RNF-100-3/64-CL-STK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (20 + 1 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
PIN RECEPT .025-.037DIA 30/STRIP datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X0.3MM W/ADH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK CM 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf