TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3/8-BK-SP-SM
RNF-100-3/8-BK-SP-SM picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3/8-BK-SP-SM
Datasheet Download
RNF-100-3/8-BK-SP-SM.pdf
Availability of RNF-100-3/8-BK-SP-SM
QUANTITY
RNF-100-3/8-BK-SP-SM Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3/8-BK-SP-SM
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3/8-BK-SP-SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.375" (9.5mm)
Inner Diameter - Recovered0.187" (4.8mm)
Recovered Wall Thickness0.025" (0.64mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3/8-BK-SP-SM
RNF-100-3/8-BK-SP-SM Details Description
Related parts for RNF-100-3/8-BK-SP-SM
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.80V SC70-4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 52MHZ 8DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf