TE Connectivity AMP Connectors RNF-3000-18/6-8-SP
RNF-3000-18/6-8-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-3000-18/6-8-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK 1=150M
Datasheet Download
RNF-3000-18/6-8-SP.pdf
Availability of RNF-3000-18/6-8-SP
QUANTITY
RNF-3000-18/6-8-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-3000-18/6-8-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-3000-18/6-8-SP
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesRNF-3000
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio3 to 1
Length492.1' (150m)
Inner Diameter - Supplied0.709" (18.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.236" (6.0mm)
Recovered Wall Thickness0.033" (0.84mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant
ColorGray
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-3000-18/6-8-SP
Related LinksRNF-3000-, RNF-3000-18/6-8-SP Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RNF-3000-18/6-8-SP Details Description
Related parts for RNF-3000-18/6-8-SP
IC 12BIT 200KHZ BIPOL A/D 8VSSOP datasheet.pdf
TAPE PTFE 4.0 MIL 1" X 36YD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 5MHZ 8SOP datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC EMI FILTER 6LINE ESD FLIPCHIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
0.58 ヘ CMOS, 2.3 V to 5.5 V, Quad SPDT/2:1 Mux in Mini LFCSP IC datasheet.pdf