TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-3000-24/8-5-SP
RNF-3000-24/8-5-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-3000-24/8-5-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING 1=60M
Datasheet Download
RNF-3000-24/8-5-SP.pdf
Availability of RNF-3000-24/8-5-SP
QUANTITY
RNF-3000-24/8-5-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-3000-24/8-5-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-3000-24/8-5-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package26
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesRNF-3000
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio3 to 1
Length196.8' (60m)
Inner Diameter - Supplied0.945" (24.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.039" (1.00mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant
ColorGreen
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-3000-24/8-5-SP
RNF-3000-24/8-5-SP Details Description
Related parts for RNF-3000-24/8-5-SP
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C Dimming 120mA Backlight 28-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 490MA 890 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK STR 9POS 3.81MM GRN datasheet.pdf
IC MCU ARM9 128KB ROM 247BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf