Panasonic Electronic Components ERA-V15J330V
ERA-V15J330V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-V15J330V
Brief Description
RES TEMP SENS 33 OHM 5% 1/16W
Datasheet Download
ERA-V15J330V.pdf
Availability of ERA-V15J330V
QUANTITY
ERA-V15J330V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-V15J330V
Internal Part NumberEIS-ERA-V15J330V
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient1500ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-V15J330V
Related LinksERA-V1, ERA-V15J330V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-V15J330V Details Description
Related parts for ERA-V15J330V
CONN HSG RCPT 3POS 7.50MM BLACK datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HDM BP CONN EXT TL GP A 30 SAU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf