Microchip Technology SY100EL33ZC-TR
SY100EL33ZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL33ZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Counters, Dividers
Brief Description
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100EL33ZC-TR.pdf
Availability of SY100EL33ZC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL33ZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL33ZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL33ZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Counters, Dividers
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDivide-by-4
DirectionUp
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
ResetAsynchronous
Timing-
Count Rate4.2GHz
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3.3 V ~ 5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL33ZC-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL33ZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL33ZC-TR Details Description
Related parts for SY100EL33ZC-TR
RELAY SOFTSTART 120V 90A AC OUT datasheet.pdf
IC CONV 1CH CAP TO DGTL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 30NS 84PLCC datasheet.pdf
IC FIFO 64KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO214AA datasheet.pdf