Stackpole Electronics Inc. RNF12BTC4K99
RNF12BTC4K99 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12BTC4K99
Brief Description
RES 4.99K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12BTC4K99.pdf
Availability of RNF12BTC4K99
QUANTITY
RNF12BTC4K99 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12BTC4K99
Internal Part NumberEIS-RNF12BTC4K99
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12BTC4K99
Related LinksRNF12B, RNF12BTC4K99 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12BTC4K99 Details Description
Related parts for RNF12BTC4K99
IC LATCH 16BIT DTYPE 48TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 200MW SOD323F datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 3 FOOT YL datasheet.pdf
MARKER HIGH PERF GENERIC datasheet.pdf
BATTERY LITH COIN 3V RECHARGE datasheet.pdf