Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC115K
RNF12FTC115K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC115K
Brief Description
RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC115K.pdf
Availability of RNF12FTC115K
QUANTITY
RNF12FTC115K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC115K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC115K
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC115K
Related LinksRNF12F, RNF12FTC115K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC115K Details Description
Related parts for RNF12FTC115K
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 36POS OPEN END W/SR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
RES 169 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf