Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC3R32
RNF12FTC3R32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC3R32
Brief Description
RES 3.32 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC3R32.pdf
Availability of RNF12FTC3R32
QUANTITY
RNF12FTC3R32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC3R32
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC3R32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC3R32
Related LinksRNF12F, RNF12FTC3R32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC3R32 Details Description
Related parts for RNF12FTC3R32
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 10M M12 CONN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 50POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.44A 80 MOHM SMD datasheet.pdf