Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC4K64
RNF12FTC4K64 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC4K64
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC4K64.pdf
Availability of RNF12FTC4K64
QUANTITY
RNF12FTC4K64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC4K64
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC4K64
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)