Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD169R
RNF12FTD169R picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD169R
Brief Description
RES 169 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD169R.pdf
Availability of RNF12FTD169R
QUANTITY
RNF12FTD169R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD169R
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD169R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD169R
Related LinksRNF12F, RNF12FTD169R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD169R Details Description
Related parts for RNF12FTD169R
JUMPER-H1506TR/A2015A/H1504TR10" datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MICROMON 5V PBRST/RST SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
RJ45 CAT.5E ETHERNET PATCH CORD datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf