Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD32K4
RNF12FTD32K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD32K4
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD32K4.pdf
Availability of RNF12FTD32K4
QUANTITY
RNF12FTD32K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD32K4
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD32K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD32K4
Related LinksRNF12F, RNF12FTD32K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD32K4 Details Description
Related parts for RNF12FTD32K4
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM TH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK GROUND 8MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 47UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1W 1210 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 2-56 BRASS 3/8" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf