Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD63R4
RNF12FTD63R4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD63R4
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD63R4.pdf
Availability of RNF12FTD63R4
QUANTITY
RNF12FTD63R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD63R4
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD63R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD63R4
Related LinksRNF12F, RNF12FTD63R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD63R4 Details Description
Related parts for RNF12FTD63R4
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE HI CURRENT 320A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 8A TO-247 datasheet.pdf
IC REG MULT VOLT CAR 24HSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC AMBIENT LIGHT SENSOR 6WSOF datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf